T.C. Eynesil Belediyesi Resmi Web Sitesi

0454 581 30 01 bilgi@eynesil.bel.tr /eynesilbld

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Latif Karadeniz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük hediyesi olan Cumhuriyetimizin 98’inci yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın coşkusu içerisindeyiz.
29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimiz, anadolu insanının büyük Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, bağımsız ve başı dik bir ulus olarak yaşama kararlılığımızın tüm dünyaya ilanıdır.
Ulusumuzu; demokrasi, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler gibi evrensel değerlerle buluşturan Cumhuriyet, köklü değişim sürecinin temeline laiklik ilkesini yerleştirmiştir. Laiklik, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniliklere açık, aklı ve bilimi ön plana çıkaran en temel niteliğidir.
Türk Ulusu olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedeflere sadece Cumhuriyet ile ulaşılabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilincin bizden sonraki kuşaklara aynı hassasiyetle aktarılması, büyük kurtarıcının da ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olmasını sağlayacak en önemli güçtür.
Ulu Önderimiz Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim’ dediği ve yüce Türk milletinin canı pahasına büyük fedakarlıkla kurduğu Cumhuriyet’i korumak bizim birinci görevimizdir, çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçten bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ve yaşatılması için 98 yıldır her anlamda mücadele eden ve gerektiğinde canlarını gözünü kırpmadan her türlü ihanete, alçak girişime dur diyen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”