T.C. Eynesil Belediyesi Resmi Web Sitesi

0454 581 30 01 bilgi@eynesil.bel.tr /eynesilbld

Başkanımız Ahmet Latif Karadeniz’in Kurban Bayramı Mesajı

Başkanımız Ahmet Latif Karadeniz’in Kurban Bayramı Mesajı:
“Bayramlar birlikteliğimizi arttıran manevi günlerdir. Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutlayan bir millletiz. Pandemi nedeniyle son iki yıldır gerek Ramazan gerekse Kurban Bayramları’nda büyüklerimizi, komşularımızı, dostlarımızı ziyaret edemedik, büyüklerimizin ellerini iç rahatlığı ile öpemedik, sevdiklerimize doya doya sarılamadık.
Güzel günler için pandemi önlemlerine uyalım.
Bu sene Kurban Bayramına ise yoğun bir aşılama seferberliği ile giriyoruz. Umut ediyorum ki kısa zaman içerisinde pandemiyi yeneceğiz. Vatandaşlarımızdan önümüzdeki güzel günler için bu bayramda da temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami ölçüde uymalarını rica ediyorum.” dedi.

Yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze sarılalım:
Paneminin olumsuz etkileri nedeniyle ilçemizdeki esnaflarımızın buruk bir Bayram sevinci yaşandığının farkındayız. Tüm vatandaşlarımızdan ricada bulunarak ilçemizde bulunan yerel esnaflarımızı her koşulda destek olmaları noktasında sağduyuya davet ediyoruz.

“Dini Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir. Pandemi süreci tüm gelir seviyesinden hemşehrilerimize zor bir dönem yaşattı. Çok sayıda iş yeri kapandı, vatandaşlarımız işsiz kaldı. Bu bayramda yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Bizim milletimiz birliktelikle her türlü zorluğu aşacak güçtedir. Pandemi tünelinin ucundaki ışık görülmüştür. Kurban Bayramı’nın bu karanlık tünelden çıkışın, ilçemiz ekonomisinde toparlanmanın, güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.”