T.C. Eynesil Belediyesi Resmi Web Sitesi

0454 581 30 01 bilgi@eynesil.bel.tr /eynesilbld

Sahil Yürüyüş Yolu Projesi Devam Ediyor

İlçemize kazandırmaktan onur duyacağımız sahil bisiklet yolu ve yürüyüş yolu projesini sizlere açıkladıktan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde ilerleyip, birinci etabın %60’lık bölümünü bitirmiştik. Yaptığımız bu proje Avrupa Birliği destekli ve Devletimizin onayıyla tamamı hibe olarak yapılacaktı. Ancak kapılar arkasında yapılan sığ siyaset anlayışı bu projeyi baltaladı.

Konu Eynesil olunca hiç bir siyasi parti fark etmeksizin birlikte hareket etme anlayışını yönetim anlayışımızın ortasına yerleştirsekte maalesef bazı yıpranmış siyaset anlayışlarının kalıplaşmış fikirlerine engel olamadık.

Çözümü yine kendi gücümüzde ve öz kaynaklarımızda bulduk:
Çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelerek neler yapabileceğimizi ve Karadeniz sahilinin incisi sahilimizi daha verimli nasıl kendi imkanlarımızla dönüşüme sokabileceğimizin üzerinde çalışmalar yaptık.
Çalışmalarımız sonucunda birinci etabı yürüyüş parkuru haline getirmek için kolları sıvadık,İkinci etaba ise yaşam alanı projemizle hayat vermeyi planladık.

Eynesil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman olduğu gibi bahanelerin arkasına sığınmadan, gerekli plan ve programlamayla bu siyasi ayıbında altından kalkacacağımızdan şüphemiz yoktur. Halkımızın gücüyle ve birlikte karar, yönetme mekanizmamızla bu yapılanlara vatandaşlarımız gerektiğinde cevabını fazlasıyla verecektir.

Birbirimizle uğraşmak yerine, bunu bütün partililer için söylüyoruz, el birliğiyle Eynesil’e, vatana, millete nasıl hizmet edebiliriz, onun gayreti içinde olalım. Engelleme çabaları, sadece engellemeye kalkanların niyetlerini gösterir ve “Gerçek siyasetçi fitne ile kendine yer bulmaz”.

Tüm çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz, her şeyin üstesinden birlikte geleceğiz…